DOBRÝ ANJEL

DOBRÝ ANJEL

Established: Established:
2006
Industry: Industry:
Healthcare and social care
Company size: Company size:
non-profit organization
Number of job offers: Number of job offers:
0

Dobrý anjel je nezisková organizácia, ktorá pomáha mesačne približne 3000 rodinám s deťmi, kde otec, mamka alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu*, a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze.

5 zaujímavostí o Dobrom anjelovi:

  1. Číslo 5 nie je v podnadpise náhodou. Je nás päť. Päť nato, aby sme zabezpečili celoslovenské fungovanie organizácie. Každý z nás je samostatnou, zodpovednou jednotkou a spolu tvoríme silný tím.
  2. Sídlime v Poprade a sme tak trochu lokál patrioti. Výhľad na Tatry nám stojí i za tých pár hodín strávených v aute alebo vlaku.
  3. Na fungovanie Dobrého anjela nevyužívame peniaze od Dobrých anjelov ani 2% z daní. Všetky vyzbierané peniaze posielame do rodín. Chod organizácie zabezpečujeme pomocou našich aktivít, fundrasingu, sponzorov a partnerských organizácií. Ak sa má charita robiť dobre, tak k nej treba pristupovať ako k biznisu. Bez toho to nefunguje.
  4. Veľa ľudí sa pýta, ako môžeme prácu v Dobrom anjelovi psychicky zvládať.  Odpoveď je jednoduchá. Žijeme príbehy s rodinami a vieme, že im dokážeme pomôcť. Keď prídu ťažké dni, únava, strata motivácie či náznak vyhorenia, vezmeme si do rúk zložky s príbehmi rodín. Máme ich plné skrine. Pár hodín alebo minút len čítame. Príbehy ľudí majú obrovskú silu. Nedovolia Vám poľaviť.
  5. Je veľa vecí, ktoré v Dobrom anjelovi robíme a nikto o nich nevie. V priebehu roka rodinám okrem finančných darov prerozdeľujeme darované autá, elektronické spotrebiče, knihy, oblečenie. Logisticky zabezpečujeme letné i zimné tábory aj pre súrodencov chorých detí, ktoré často trpia stratou pozornosti zo strany rodičov. Stredoškolákov v nemocnici pomocou digitálnych technológií vzdelávame spolu s ich spolužiakmi na diaľku. Snažíme sa presadiť legislatívne zmeny či zaistiť rodinám pomoc odborníkov. Niektoré rodiny osobne navštevujeme. Nájdu sa aj kurióznejšie prípady, kedy napríklad zháňame pre rodinu vlečku dreva, aby v zime neumrzli. Občas je to nad rámec pracovnej doby. Nie preto, že musíme, ale preto, že chceme. Pomoc je u nás vždy najvyššia priorita.

* detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu, chronické zlyhanie obličiek, svalovú dystrofiu Duchenne, Downov syndróm.

          

Our team


Videos


Current job offers

Job angel reward
Dobrý pocit


ContactAddress
DOBRÝ ANJEL
Karpatská 3256/15
058 01  Poprad


Contact
+421 917 467 773