Mobis Slovakia s.r.o.
Gbeľany

Mobis Slovakia s.r.o.

Established: 2004
Industry: Automotive industry
Company size: large business (more than 200 employees)
Number of job offers: 2

Hyundai MOBIS, založený v roku 1977 pod názvom Hyundai Precision Industry, sa presadil ako výrobca kontejnerov a behom prvých troch rokov predstihol súčasné špičky v tejto oblasti. V priebehu deväťdesiatych rokov sa MOBIS preorientoval na automobilový priemysel a vyrábal automobily Hyundai Galloper a Hyundai Santamo, ktorých produkciu v roku 1999 odovzdal Hyundai Motor Company. Ku koncu roka spustil výrobu modulov náprav a v novembri 2000 prebehla formálna transformácia spoločnosti vrátane zmeny názvu na Hyundai MOBIS.

Spoločnosti sa po celom svete snažia uspieť v ťažkom konkurenčnom boji v oblasti nových výrobných postupov. V tejto situácii je znalosť špičkových technológií jednoznačnou nevyhnutnosťou, obzvlášť na poli automobilového priemyslu. Výskumné centrum MOBISu sa v tejto konkurencii snaží uspieť v maximálnej miere. Jeho hlavné oblasti výskumu a vývoja tvoria práve moduly (predná a zadná náprava, kokpit) a ďalšie kľúčové systémy ako airbag a brzdné zariadenia.


Čo vyrábame?

MOBIS, jeden z najväčších kórejských dodávateľov pre automobilový priemysel, sídli spoločne s Kia Motors Slovakia na takzvanej zelenej lúke v Gbeľanoch, kde kompletizuje 4 typy auto-modulov. Jedná sa o modul predná maska, modul prístrojový panel a moduly oboch náprav. Mobis Slovakia ďalej vyrába nárazníky a brzdové systémy.

V dnešnej dobe je modularizácia výroby v automobilovom priemysle cesta, ktorou sa vydávajú takmer všetky automobilky, aby si tak zaistili svoju konkurencieschopnosť. Konečný cieľ Hyundai MOBIS je teda vyrábať a dodávať tie najkvalitnejšie moduly a vďaka tomu sa stať  jednou z najlepších spoločností tohto typu na svete.


Contact

Call us

+421918033039

Mobis Slovakia s.r.o.


Salary range
from 1 580 EUR
/ month
Salary range
from 7 - 8 EUR
/ hodina