Dear JobAngels.com visitors, to improve the quality of our services, we use cookies to store information on your computer. By using our web you agree with our privacy policy. I understand

Raven a.s.

Raven a.s.

Established:
1993
Industry:
Engineering
Company size:
large business (more than 200 employees)
Number of job offers:
0

Skupina RAVEN, ktorú tvorí akciová spoločnosť RAVEN a. s. s dcérskymi spoločnosťami RAVEN CZ a. s. a RAVEN PL Sp. z o. o. a RAVEN HUNGARY Kft., v súčasnosti patrí k najdôležitejším predajcom hutníckeho materiálu v krajinách Vyšehradskej štvorky. V Poľsku sa postupne etabluje a buduje si svoje postavenie dôležitého predajcu. Spoločnosti skupiny RAVEN sú vyhľadávaným dodávateľom aj vďaka vysokej kvalite, prijateľnej cene, spoľahlivosti aj službám, ktoré poskytujú moderne vybavené serviscentrá.

The RAVEN group constituted by its doughter companies RAVEN CZ a.s.,, RAVEN PL Sp. z o.o. and RAVEN HUNGARY Kft. belongs recently to the most important traders of the metallurgical material within the Visegrad Group. It keeps gradually establishing in Poland and building its position of an important dealer. The RAVEN Group companies are sought-after suppliers because of the high quality, reasonable price, reliability and services provided by modern equipped service centers.

Our team


Videos


Current job offers

Company has no open positions.ContactRaven a.s.
Šoltésovej 420/2
01701  Považská Bystrica


+421424370161
www.raven.sk