ponuka je uzatvorená

Inžinierske centrum Mobility Management Center of Competence Siemensu pre automatizáciu železníc v Žiline zabezpečuje projekty týkajúce sa riadiacej a zabezpečovacej techniky pre železničnú dopravu nielen na Slovensku, ale aj pre zahraničných zákazníkov. V našom kompetenčnom centre pracuje vyše 200 špecialistov, prevažne mladých ľudí, ktorí k nám prišli ako absolventi bez praxe. Keďže ľudí si kompletne zaškoľujeme, uplatnenie u nás nájdu nielen absolventi z oblasti automatizácie, ale aj z energetiky či biomedicíny. Podstatné je, aby mali technické myslenie, boli pripravení pracovať v tímoch a učiť sa nové veci. V minulosti sme napríklad rozširovali dispečerské riadiace centrály rakúskych železníc, podieľali sa na modernizácii trate v Maďarsku aj riadiacich systémov mestskej a prímestskej koľajovej dopravy  a metier v mestách Kodaň, Buenos Aires a Salvador da Bahia. V oblasti palubných jednotiek vlakového zabezpečenia sme napríklad riešili ich konfiguráciu a nasadenie do lokomotív Vectron a spolupracovali sme na projekte Thameslink vo Veľkej Británii.
Inžinier železničných zabezpečovacích systémov @ SIEMENS
Inžinier železničných zabezpečovacích systémov
Oblasť práce
Elektrotechnika a energetika
Miesto
Žilina
ihneď

Náplň práce

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov v oblasti konfigurácie železničných zabezpečovacích systémov do rozširujúceho sa kompetenčného centra. Kompetenčné centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na automatizáciu a digitalizáciu železničnej dopravy s celosvetovou pôsobnosťou.

Náplňou práce je:

  • prispôsobovanie produktov Siemens podľa konkrétnych požiadaviek zákazníkov
  • konfigurácia hardverovej a/alebo softvérovej časti zabezpečovacieho systému používaného na riadenie hromadnej mestskej, prímestskej ako aj diaľkovej koľajovej dopravy
  • testovanie nakonfigurovaného riešenia
  • príprava technickej dokumentácie

  • Výhodou sú skúsenosti z:
    • navrhovania/porozumenia elektrotechnických schém
    • písania technickej dokumentácie
    • navrhovania technických riešení
    • kreslenia v AutoCAD/ELCAD

  • Nevyhnutné znalosti:
    • cudzí jazyk AJ alebo NJ na komunikatívnej úrovni
    • technické myslenie
    • schopnosť učiť sa nové veci
Výsledkom práce našich zamestnancov sú dáta, ktoré zabezpečujú správnu funcionalitu zabezpečovacích systémov. Konfiguračné súbory pri sofgtvérovej konfigurácii resp. hardvérové plány pri hárdverovej konfigurácii. Cieľom je dodať zákazníkom riešenie, ktoré zodpovedá ich očakávaniam a súčasne garantuje požadovanú mieru bezpečnosti a dostupnosti systému. Naše riešenia zabezpečujú modernizáciu infraštruktúry používanej na bezpečné riadenie premávky a automatizáciu riadenia premávky, ktoré ktorých cieľom je umožniť vyššiu efektivitu využitia koľajovej dopravy pri zachovaní miery bezpečnosti a zvýšenie komfortu cestujúcich.

Tím líder

supervisor_photo Rastislav Kuspal
Head of department at Siemens s.r.o. Slovensko
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Možnosti rozvoja

Práca v cieľovej komplexnosti vyžaduje prepojenie znalostí z oblasti hardvérovej a softvérovej konfigurácie. Pre dosiahnutie tohoto cieľa je pripravené dôkladné dlhodobé školenie, ktoré umožní rozvoj a zapracovanie sa do témy aj bez predchádzajúcich skúseností a znalostí zabezpečovacej techniky. Pozícia je vhodná aj pre absolventa bez praxe.
So stúpajúcou mierou nadobudnutých znalostí, stúpa komplexita prideľovaných úloh v projektoch, takýmto spôsobom majú zamstnanci možnosť rozvíjať sa a preukázať svoj potenciál.
Všetci naši zamestnanci majú možnosť rozvíjať svoje jazykové znalosti v rámci pracovného času, pričom na výber sú rôzne jazyky, ako aj rôzne jazykové úrovne.

Ďalší kariérny krok

Pre viac informácií si pozrite video z nášho pracoviska: https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Zodpovednosti

60%
konfigurácia
20%
testovanie
20%
písanie technickej dokumentácie

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské II. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Elektrotechnika
Informatika
Informačné technológie
Softvérové inžinierstvo
Jazyky
nemčina - pokročilý
angličtina (UK) - pokročilý
Pozícia vhodná aj pre:
absolventa
Stredná škola s maturitou
Jazyky
francúzština (FR) - pokročilý
Iné preferencie
Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, tímovosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

TOP kariérne benefity

  1. Zaujímavé a inšpiratívne projekty
  2. Priateľská pracovná atmosféra
  3. Atraktívny rozvojový program
  4. Atraktívne benefity
  5. Work-life balance

Kontakt

Silvia Mlichová
Talent Acquisition Professional

Adresa

J.M.Hurbana21, Žilina, Slovensko