ponuka je uzatvorená

 Inžinierske centrum Mobility Management Center of Competence Siemensu pre automatizáciu železníc v Žiline zabezpečuje projekty týkajúce sa riadiacej a zabezpečovacej techniky pre železničnú dopravu nielen na Slovensku, ale aj pre zahraničných zákazníkov. V našom kompetenčnom centre pracuje vyše 200 špecialistov, prevažne mladých ľudí, ktorí k nám prišli ako absolventi bez praxe. Keďže ľudí si kompletne zaškoľujeme, uplatnenie u nás nájdu nielen absolventi z oblasti automatizácie, ale aj z energetiky či biomedicíny. Podstatné je, aby mali technické myslenie, boli pripravení pracovať v tímoch a učiť sa nové veci. V minulosti sme napríklad rozširovali dispečerské riadiace centrály rakúskych železník, podieľali sa na modernizácii trate v Maďarsku aj riadiacich systémov mestskej a prímestskej koľajovej dopravy  a metier v mestách Kodaň, Buenos Aires a Salvador da Bahia. V oblasti palubných jednotiek vlakového zabezpečenia sme napríklad riešili ich konfiguráciu a nasadenie do lokomotív Vectron a spolupracovali sme na projekte Thameslink vo Veľkej Británii.
Analytik funkčnej a technickej bezpečnosti železničných systémov (RAMS) @ SIEMENS
Analytik funkčnej a technickej bezpečnosti železničných systémov (RAMS)
Oblasť práce
Elektrotechnika a energetika
Miesto
ihneď

Náplň práce

Spoločnosť Siemens hľadá v Žiline pracovníkov na pozíciu Safety Manager (RAMS).
Inžinierske centrum je súčasťou medzinárodných projektových tímov so zameraním na železničnú dopravu s celosvetovou pôsobnosťou.

Náplňou práce je :
1.analýza bezpečnostných rizík automatizovaných zabezpečovacích a riadiacich systémov a technických riešení (elektronické stavadlové systémy, vlakové zabezpečovacie a riadiace jednotky) v oblasti železničnej dopravy,
2.aplikácia bezpečnostných noriem a procesov,
3.kvalitatívna a kvantitatívna analýza bezpečnosti a rizík a rizikových udalostí.

Nosnou témou pracovnej pozície je oblasť RAMS (reliability, availability, maintainability, safety) a jej aplikácia v železničnej doprave.

Tím líder

Peter Oravec
Manager of Department in Mobility Management Center of Competence
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Zodpovednosti

50%
kvalitatívna a kvantitatívna analýza bezpečnosti a rizík
50%
aplikácia bezpečnostných noriem

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské II. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Matematika
Elektrotechnika
Strojárstvo
Informačné technológie
Informatika
Jazyky
angličtina (UK) - pokročilý
angličtina (US) - pokročilý
Pozícia vhodná aj pre:
absolventa
Vítané
Jazyky
nemčina - pokročilý
Počet rokov praxe v odvetví
3 - Elektrotechnika a energetika
Vítané zručnosti
logické myslenie
analytické zručnosti

TOP kariérne benefity

  1. Práca s poprednými expertmi
  2. Atraktívne benefity
  3. Priateľská pracovná atmosféra
  4. Flexibilný pracovný čas
  5. Prestížny zamestnávateľ

• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Kontakt

Silvia Mlichová
Talent Acquisition Professional

Adresa

J.M.Hurbana 21, Žilina, Slovensko