ponuka je uzatvorená

Inžinierske centrum Mobility Management Center of Competence Siemensu pre automatizáciu železníc v Žiline zabezpečuje projekty týkajúce sa riadiacej a zabezpečovacej techniky pre železničnú dopravu nielen na Slovensku, ale aj pre zahraničných zákazníkov. V našom kompetenčnom centre pracuje vyše 200 špecialistov, prevažne mladých ľudí, ktorí k nám prišli ako absolventi bez praxe. Keďže ľudí si kompletne zaškoľujeme, uplatnenie u nás nájdu nielen absolventi z oblasti automatizácie, ale aj z energetiky či biomedicíny. Podstatné je, aby mali technické myslenie, boli pripravení pracovať v tímoch a učiť sa nové veci. V minulosti sme napríklad rozširovali dispečerské riadiace centrály rakúskych železníc, podieľali sa na modernizácii trate v Maďarsku aj riadiacich systémov mestskej a prímestskej koľajovej dopravy  a metier v mestách Kodaň, Buenos Aires a Salvador da Bahia. V oblasti palubných jednotiek vlakového zabezpečenia sme napríklad riešili ich konfiguráciu a nasadenie do lokomotív Vectron a spolupracovali sme na projekte Thameslink vo Veľkej Británii.
Java Developer Railway SW @ SIEMENS
Java Developer Railway SW
Oblasť práce
IT a telekomunikácie
Miesto
ihneď

Náplň práce

- kompletný vývoj od návrhu po implementáciu
- špecifikácia technických a funkčných požiadaviek pre produkty z oblasti mobility s cieľom zefektívniť prevádzku dopravy v riadených koridoroch
- návrh a vývoj GUI
- následne ladenie a technická podpora aplikácie

Tím do ktorého momentálne hľadáme vývojárov pracuje prevažne na projektoch pre švajčiarskych zákazníkov. Vývojári v tomto tíme pracujú v agilnom prostredí a vždy sa snažíme aby boli vzájomne zastupiteľní.

Tím sa zaoberá hlavne troma veľkými vývojarskými témami:
1) Tooling – nástroje slúžiace na projektovanie, návrh a správu zabezpečovacích systémov v železničnej doprave.
2) Diagnostika – riešenia pre diagnostiku a následnú údržbu systémov v železničnej doprave.
3) Automatizované testovanie - riešenia pre automatizované testovanie vyššie uvedených nástrojov a riešení v železničnej doprave.

Tím líder

Ján Jančík
Head of department at Siemens s.r.o. Slovensko
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Možnosti rozvoja

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Pre ďalšie informácie navštívte krátke video z nášho pracoviska: https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Zodpovednosti

50%
vývoj (návrh až implementácia) SW riešenia
25%
návrh a vývoj GUI
25%
support aplikácie

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské II. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Informačné technológie
Softvérové inžinierstvo
Umelá inteligencia
Informatika
Jazyky
nemčina - pokročilý
Počet rokov praxe
2
Počet rokov praxe v odvetví
2 - IT a telekomunikácie
Požadované zručnosti
Java
znalosť objektovo orientovaného programovania
SQL
Eclipse RCP
Hibernate
Ingres
Postgres
Vysokoškolské I. stupňa
Jazyky
angličtina (UK) - pokročilý
Vítané zručnosti
C++ , C# (.NET), dBASE a GUI
návrh architektúry a dizajnu
skúsenosti s agilnými metódami vývoja SW (Scrum a/ alebo Kanban)
HTML, JavaScipt, PHP
Jubula, Robot, AutoIt
Iné preferencie
Spoľahlivosť, systematickosť, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, tímovosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

TOP kariérne benefity

  1. Priateľská pracovná atmosféra
  2. Zaujímavé a inšpiratívne projekty
  3. Atraktívny rozvojový program
  4. Work-life balance
  5. Atraktívne benefity

Kontakt

Silvia Mlichová
Talent Acquisition Professional

Adresa

J.M.Hurbana 21, Žilina, Slovensko