Inžinierske centrum Mobility Management Center of Competence Siemensu pre automatizáciu železníc v Žiline zabezpečuje projekty týkajúce sa riadiacej a zabezpečovacej techniky pre železničnú dopravu nielen na Slovensku, ale aj pre zahraničných zákazníkov. V našom kompetenčnom centre pracuje vyše 200 špecialistov, prevažne mladých ľudí, ktorí k nám prišli ako absolventi bez praxe. Keďže ľudí si kompletne zaškoľujeme, uplatnenie u nás nájdu nielen absolventi z oblasti automatizácie, ale aj z energetiky či biomedicíny. Podstatné je, aby mali technické myslenie, boli pripravení pracovať v tímoch a učiť sa nové veci. V minulosti sme napríklad rozširovali dispečerské riadiace centrály rakúskych železníc, podieľali sa na modernizácii trate v Maďarsku aj riadiacich systémov mestskej a prímestskej koľajovej dopravy  a metier v mestách Kodaň, Buenos Aires a Salvador da Bahia. V oblasti palubných jednotiek vlakového zabezpečenia sme napríklad riešili ich konfiguráciu a nasadenie do lokomotív Vectron a spolupracovali sme na projekte Thameslink vo Veľkej Británii.
SW Developer projektantského nástroja @ SIEMENS
SW Developer projektantského nástroja
Oblasť práce
IT a telekomunikácie
Miesto
ihneď

Náplň práce

Hľadáme kolegu do tímu pre vývoj projektantského nástroja COMOS do oddelenia zaoberajúceho sa projektovaním systémov riadenia železničnej dopravy. Predmetom projektu je migrácia rôznych projektantských nástrojov na jednotnú platformu.

Obsahom práce je
1. analýza požiadaviek,
2. návrh a implementácia riešení,
3. customizácia produktu COMOS,
4. programovanie ďalšej funkcionality vo vyššom programovacom jazyku,
5. zapracovanie pracovných postupov a konfiguračných pravidiel.

Tím líder

Peter Piňák
Head of department at Siemens s.r.o. Slovensko
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Možnosti rozvoja

Navštívte krátke video z nášho pracoviska: https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Zodpovednosti

25%
analýza požiadaviek
30%
vývoj v C#, Visual Basic
30%
návrh, customizácia a implementácia v COMOS-e
15%
Testovanie

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské II. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Informačné technológie
Softvérové inžinierstvo
Informatika
Elektrotechnika
Jazyky
angličtina (UK) - pokročilý
Pozícia vhodná aj pre:
absolventa
Požadované zručnosti
•programátorské skúsenosti (C#, .NET, Visual Basic, skriptovanie)
•základné znalosti z oblasti elektrotechniky
Iné požiadavky
Pozícia vyžaduje sporadické pracovné cesty.
Vysokoškolské I. stupňa
Jazyky
nemčina - pokročilý
Vítané zručnosti
•znalosti z oblasti železničných zabezpečovacích systémov
•znalosti z oblasti CAD systémov (AutoCAD, COMOS)
•znalosti agilných metód vývoja softvéru
Iné preferencie
Osobnostné predpoklady:
Spoľahlivosť, systematickosť, stabilita, lojalita, iniciatívnosť, komunikatívnosť, tímovosť, záujem a schopnosť učiť sa, záujem pracovať v medzinárodnom prostredí.

TOP kariérne benefity

  1. Priateľská pracovná atmosféra
  2. Flexibilný pracovný čas
  3. Práca s poprednými expertmi
  4. Pocit bezpečia
  5. Work-life balance

• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Teambuildingy
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Kontakt

Silvia Mlichova
Talent Acquisition Professional
Odoslať súkromnú správu

Adresa

J.M.Hurbana 21, Žilina, Slovensko