ponuka je uzatvorená

Úspešnosť Tatra banky je výsledkom každého zamestnanca. Naše vysoké nasadenie a nadšenie pre každodennú prácu prináša inovácie v produktoch a službách, ktoré naši klienti tak oceňujú. Už pri výbere zamestnancov kladieme dôraz na Nadšenie, Tvorivosť a Náročnosť. Navzájom si vytvárame inšpirujúce prostredie, ktoré dokáže naplniť naše osobné a pracovné ciele v prostredí, ktoré rešpektuje hodnoty našej banky. Rozvoj je investícia, ktorú vkladáme do našich zamestnancov. Veríme, že im napomáha k dosahovaniu cieľov, napredovaniu a spoločnému posúvaniu hraníc bankovníctva. Nezameniteľnou výhodou práce v Tatra banke je, že vytvárame priestor pre prácu na významných projektoch, ktoré otvárajú nové príležitosti pre našich zamestnancov. Zamestnancom ponúkame priestor  pre iniciatívu a tvorivosť. Otvorene s nimi hovoríme o ich kariérnej dráhe a vytvárame priestor pre ich ďalší rast. Z nich sa potom stávajú nenahraditeľní manažéri, lídri a profesionáli v rôznych oblastiach. Sme hrdí, že viac ako 90 % manažérskych pozícií obsadzujeme  z vnútorných zdrojov.

Risk manažér retail @ Tatra banka
Risk manažér retail
Oblasť práce Oblasť práce
Bankovníctvo a finančníctvo
Miesto Miesto
Bratislava
ihneď

Náplň práce

Pracovné úlohy a zodpovednosti:
- príprava dát a následný backtesting
- monitoring
- stresové testovanie a validácia štatistických modelov pre riadenie úverového rizika banky
- implementácia metodiky vyplývajúcej z legislatívy CRR alebo IFRS 9
- adaptácia štandardov RBI skupiny

Zodpovednosti

20%
príprava dát a následný backtesting
20%
monitoring
20%
stresové testovanie a validácia štatistických modelov pre riadenie úverového rizika banky
20%
implementácia metodiky vyplývajúcej z legislatívy CRR alebo IFRS 9
20%
adaptácia štandardov RBI skupiny

Požadované
Minimálne vzdelanie Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské I. stupňa
Pozícia vhodná aj pre: Pozícia vhodná aj pre:
absolventa
Iné požiadavky Iné požiadavky
Znalosti a vedomosti:
- vysokoškolské vzdelanie; zameranie matematika / štatistika, aplikovaná matematika, matematická informatika, alebo ekonómia
- skúsenosť s SQL, SAS Guide a/alebo SAS Miner výhodou
- anglický jazyk; úroveň: pokročilý/-á (slovom aj písmom)

Zručnosti:
- samostatná komunikácia s medzinárodným tímom
- asertívnosť
- schopnosť prioritizovať a pracovať pod časovým tlakom
- zmysel pre detail
- schopnosť analyzovať dáta, odvodzovať a potvrdzovať hypotézy
- orientácia v legislatíve
Vysokoškolské II. stupňa

TOP kariérne benefity

  1. Atraktívne benefity
  2. Prestížny zamestnávateľ
  3. Work-life balance
  4. Priateľská pracovná atmosféra
  5. Zaujímavé a inšpiratívne projekty

Iné benefity

• Príjemné pracovné prostredie a milý tím spolupracovíkov
• Možnosť sebarealizácie a osobného rastu
• Kvalitný systém vzdelávania a školení motivujúce finančné ohodnotenie
• Zamestnanecké výhody (zvýhodnené využívanie produktov banky)
• Príspevok do 3. piliera
• Príspevok na zdravie
• Dni dovolenky navyše s programom Dovolenka PLUS

Ponúkaný plat

1 400* EUR / mesiac
*základná zložka mzdy

V tomto prípade neponúkame jednotnú nástupnú mzdu. Je závislá od skúseností a seniority kandidáta, a je predmetom partnerskej dohody počas výberového konania. Minimálna nástupná mzda: 1400 € brutto pri plnom úväzku.

Adresa

Bratislava, Slovensko