Inžinierske centrum Mobility Management Center of Competence Siemensu pre automatizáciu železníc v Žiline zabezpečuje projekty týkajúce sa riadiacej a zabezpečovacej techniky pre železničnú dopravu nielen na Slovensku, ale aj pre zahraničných zákazníkov. V našom kompetenčnom centre pracuje vyše 200 špecialistov, prevažne mladých ľudí, ktorí k nám prišli ako absolventi bez praxe. Keďže ľudí si kompletne zaškoľujeme, uplatnenie u nás nájdu nielen absolventi z oblasti automatizácie, ale aj z energetiky či biomedicíny. Podstatné je, aby mali technické myslenie, boli pripravení pracovať v tímoch a učiť sa nové veci. V minulosti sme napríklad rozširovali dispečerské riadiace centrály rakúskych železník, podieľali sa na modernizácii trate v Maďarsku aj riadiacich systémov mestskej a prímestskej koľajovej dopravy  a metier v mestách Kodaň, Buenos Aires a Salvador da Bahia. V oblasti palubných jednotiek vlakového zabezpečenia sme napríklad riešili ich konfiguráciu a nasadenie do lokomotív Vectron a spolupracovali sme na projekte Thameslink vo Veľkej Británii.
Systémový inžinier pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS (ETCS On-Board Unit) @ SIEMENS
Systémový inžinier pre oblasť vlakových zabezpečovacích systémov ETCS (ETCS On-Board Unit)
Oblasť práce
Elektrotechnika a energetika
Miesto
ihneď

Náplň práce

ETCS On-Board Unit je zariadenie, ktoré realizuje vlakový zabezpečovací systém ETCS ( http://en.wikipedia.org/wiki/European_Train_Control_System ).

Zariadenie je inštalované do lokomotív a jeho úlohou je dohliadať na bezpečnostné a riadiace funkcie vlaku
( http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/en/interurban-mobility/rail-solutions/rail-automation/train-control-system/european-train-protection-system/etcs-on-board-equipment/Pages/etcs-on-board-equipment.aspx ).

Cieľom projektov je vybaviť lokomotívy, ktoré prevádzkujú železniční prepravcovia a spoločnosti po celom svete ETCS OBU (Trainguard 100/200) zariadeniami firmy Siemens.

Náplňou práce je analýza a spracovanie technických a prevádzkových požiadaviek na ETCS OBU zariadenia a definovanie systémového návrhu riešenia a jeho funkcionality.

Kolegovia, ktorí pracujú na tejto pozícii, spoluvytvárajú a vyjasňujú funkčné a prevádzkové požiadavky na samotný systém, navrhujú základné riešenie a spolupracujú s ostatnými členmi týmu na implementácii riešenia. Vstupy aj výstupy tejto práce sú vo forme dokumentov (požiadavky, špecifikácie, návrhy, design).

Tím líder

Peter Oravec
Manager of Department in Mobility Management Center of Competence
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Možnosti rozvoja

Všetkým novoprijatým pracovníkom bude zabezpečené dôkladné zaškolenie.

Pre ďalšie informácie navštívte krátke video z nášho pracoviska: https://www.youtube.com/watch?v=RkwUftH3dIg

Zodpovednosti

50%
analýza a spracovanie technických a prevádzkových požiadaviek na ETCS OBU zariadenia
50%
definovanie systémového návrhu riešenia a jeho funkcionality

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské II. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Informačné technológie
Informatika
Informatika
Elektrotechnika
Jazyky
angličtina (UK) - pokročilý
angličtina (US) - pokročilý
nemčina - pokročilý
Počet rokov praxe
3
Iné požiadavky
Práca vyžaduje istú mieru cestovania, ktorá spravidla neprekročí niekoľko dní v mesiaci.
Vítané
Vítané zručnosti
schopnosť hľadať chyby a porovnávať ich s požiadavkami
analytické a technické myslenie

TOP kariérne benefity

  1. Priateľská pracovná atmosféra
  2. Flexibilný pracovný čas
  3. Work-life balance
  4. Práca s poprednými expertmi
  5. Prestížny zamestnávateľ

• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Teambuildingy
• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Kontakt

Silvia Mlichová
Talent Acquisition Professional
Odoslať súkromnú správu

Adresa

J.M.Hurbana 21, Žilina, Slovensko