ponuka je uzatvorená
Compliance & Financial Crime analytik senior @ Tatra banka

Ponuka práce: Compliance & Financial Crime analytik senior

Miesto
Bratislava
Nástup
dohodou
Ponúkaný plat
1 700 EUR / mesiac

• Chceš byť súčasťou tímu, ktorý denne chráni majetok banky a jej klientov? Vieš čo je to spoofing alebo CEO FRAUD, zaregistroval si v médiách kauzu Chinese Laundromat,  alebo si niekedy počul o Panama Papers?  Zaujímaš sa o aktuálne dianie a dopad sankcií na banku a klientov? Ak ťa baví riešiť rébusy, máš analytické schopnosti a silný pocit zodpovednosti, potom si presne ten koho hľadajú do tímu kolegovia z oddelenia Compliance & Financial Crime Investigation,  ktorí denne detegujú, analyzujú a vyšetrujú prípady prania špinavých peňazí, financovania terorizmu, obchádzania sankcií a transakčné podvody pomocou moderných metód a nástrojov.
• Náplň práce
• analyzovanie a spracovanie prípadov prania špinavých peňazí, financovania terorizmu, obchádzania sankcií a podvodov
• spracovanie a ohlásenie neobvyklej obchodnej operácie Finančnej spravodajskej jednotke /FSJ/
• komunikácia a spolupráca s FSJ a inými útvarmi Policajného zboru
• v nevyhnutných prípadoch komunikácia s klientom v rámci plnenia povinností v rámci zákonnej starostlivosti  a prevencie
• realizovanie aktívnych opatrení za účelom mitigácie operačného rizika
• cca 5 krát do mesiaca compliance služba cca od 8.00 do 18-19.00 (zber a triedenie podnetov, kontrola platieb, hotline)
• Pracovná pohotovosť (ad hoc vyšetrovania a opatrenia v rámci prevencie najmä transakčných podvodov) – periodicita podľa dohody

Požadované
Minimálne vzdelanie
Stredná škola s maturitou
Počet rokov praxe
3
Iné požiadavky

• integrita
• minimálne 3 ročná prax vo finančnej inštitúcii v oblasti prevencie podvodov, prania špinavých peňazí, financovania terorizmu alebo praktického výkonu detekcie medzinárodných sankcií, alebo obdobná prax v uvedenej oblasti
• znalosť systému prevencie legalizácie príjmov z trestnej činnosti a prevencie financovania terorizmu v SR
• znalosť systému uplatňovania medzinárodných sankcií v SR
• anglický jazyk – aktívna úroveň, využívania najmä v písomnej forme
• znalosť Excell na užívateľskej úrovni
• znalosť Power BI výhodou
• organizačné, plánovacie a time management schopnosti
• výkonovo orientovaný
• výborné analytické schopnosti, zber a zhodnotenie veľkého množstva dát a informácií, identifikácia nezrovnalostí a rizík a chuť vylepšovať procesy
• schopnosť zvládať stres a samostatné rozhodovanie
• schopnosť identifikovať nové hrozby operačného rizika a prinášať riešenia na ich mitigáciu

Vítané

Benefity

• príležitosť byť súčasťou silnej a úspešnej banky
• možnosť stáť pri zrode bankových inovácií
• atraktívne kariérne príležitosti
• kvalitný odborný a osobnostný rozvoj
• možnosť rotácií v rámcí RB Group
• práca so skúsenými lídrami
• zvýhodnenia na produktoch Tatra banky balík služieb Tatra personal, úvery, zmenárenské služby
• príspevok na zdravotnú starostlivosť
• príspevok na DDS
• dni voľna navyše s program Dovolenka PLUS

1 700* EUR / mesiac
*základná zložka mzdy

V tomto prípade neponúkame jednotnú nástupnú mzdu. Je závislá od skúseností a seniority kandidáta, a je predmetom partnerskej dohody počas výberového konania. Minimálna nástupná mzda: 1700 € brutto pri plnom úväzku + príplatky za pohotovosť.

Tatra banka je univerzálna banka

Tatra banka má po celom Slovensku takmer 4 000 zamestnancov a viac ako 200 obchodných miest, ako aj veľké call centrum, rôzne dcérske spoločnosti a centrálu.

Nájdeš v nej IT-čkárov, obchodníkov, marketérov, právnikov a analytikov – skrátka rôznych ľudí, ktorí sa venujú rôznorodej práci vo všetkých možných odboroch.

Spolu obsluhujú všetky klientske segmenty, ktoré ti napadnú. Rôzni ľudia majú rôzny životný štýl, a teda aj rôzne bankové potreby. Niektorí milujú technológie a inovácie, iní osobný kontakt v pobočke a od banky nechcú nič zložité.

Tatra banka sa však stará rovnako tak o živnostníkov, malé, stredné aj najväčšie firmy, ako aj o národné či medzinárodné inštitúcie.

Multibrand v Tatra banke má svoj príbeh

Ten príbeh je vlastne celkom jednoduchý. Tatra banka vznikla ako prvá súkromná banka na Slovensku a teraz je súčasťou najsilnejšej rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International Group.

Uspokojili sme sa? Nie. Naopak, v roku 2011 sme prijali výzvu a rozhodli sme sa stať ešte silnejšou bankou v segmente mass retail. Klient, ktorého sme sa rozhodli osloviť, však od banky neočakáva inovácie ani technologické novinky. Aspoň nie primárne: očakáva prehľadné a jednoduché produkty s jasnými podmienkami.

To všetko znamená, že v Tatra banka Group máš veľkú výhodu: môžeš si vybrať nielen druh práce, ale aj to, akých klientov chceš obsluhovať.

Tatra banka a Raiffeisen banka majú podľa prieskumov najspokojnejších klientov na celom slovenskom bankovom trhu.

Kontakt

Veronika Očenáš

Adresa

Bratislava, Slovensko