Od roku 2011 ozdravujeme slovenské nemocnice tak, aby ľudia na Slovensku mali prístup k zdravotnej starostlivosti novej generácie.

V súčasnosti prevádzkujeme štrnásť nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Trnavskom a v Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje 1 milión obyvateľov. Ide o nemocnice v mestách Humenné, Svidník, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Stropkov, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Galanta, Dunajská Streda a Partizánske. Spoločnosť Svet zdravia, a. s. patrí do skupiny Penta Investments.

Pre Svet zdravia pracuje už vyše 6000 zamestnancov. Neustále však hľadáme kvalitných lekárov, sestry, pôrodné asistentky, ostatný zdravotný personál a ďalších ľudí, ktorí by sa radi stali súčasťou pozitívnej zmeny v slovenskom zdravotníctve. Ak patríte medzi nich, tak sa určite pridajte k nám!

Pôrodná asistentka na pôrodnej sále @ SVET ZDRAVIA, A. S.
Pôrodná asistentka na pôrodnej sále
Oblasť práce
Zdravotníctvo a sociálna starostlivosť
Miesto
Spišská Nová Ves
ihneď

Náplň práce

Pôrodná asistentka je osoba, ktorá úspešne ukončila oficiálny vzdelávací program pre pôrodné asistentky uznávaný v danej zemi, a dosiahla tak požadovanú kvalifikáciu pre získanie registrácie – potrebnú k výkonu povolania pôrodnej asistentky

Pôrodná asistentka má dôležitú úlohu v zdravotnom poradenstve a vzdelávaní nielen žien, ale i v rámci ich rodín a celých komunít. Táto práca by mala zahŕňať predpôrodnú prípravu a prípravu k rodičovstvu a môže byť rozšírená aj do oblasti zdravia žien, sexuálneho alebo reproduktívneho zdravia a starostlivosť o dieťa.

Pôrodná asistentka na pôrodnej sále vykonáva samostatnú odbornú prácu na pôrodných sálach spojenú s prípravou na vykonanie pôrodu a inštrumentovanie pri menších pôrodníckych operáciách.

Ich profesia neznamená iba podať pánu doktorovi ten či onen nástroj ,alebo povedať žene pri pôrode:„ teraz sa nadýchnite a tlačte“...

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva

supervisor_photo MUDr. Štefan Novysedlák
Primár

Možnosti rozvoja

Absolventky  štúdia pôrodná asistencia získavajú spôsobilosť na vykonávanie pôrodnej asistencie založenej na dôkazoch v zdraví i chorobe.

Ďalší kariérny krok

Špecializačné štúdium.

Zodpovednosti

40%
poskytuje potrebnú podporu rodičke
40%
zabezpečuje starostlivosť a radu v priebehu tehotenstva, pôrodu
20%
predpôrodná príprava a príprava k rodičovstvu

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské I. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Pôrodná asistencia
Jazyky
slovenčina - rodný jazyk
Počet rokov praxe
1
Počet rokov praxe v odvetví
1 - Administratíva a asistentské práce
1 - Zdravotníctvo a sociálna starostlivosť
Požadované zručnosti
zmysel pre spolupatričnosť
Iné požiadavky
- ochota pomáhať
- pamäť
- pozornosť
- precíznosť (presnosť)
- predstavivosť
- sebaistota
- sebaovládanie
- spoľahlivosť
- praktické myslenie
Vysokoškolské II. stupňa
2
Iné preferencie
Sociálny typ

TOP kariérne benefity

  1. Priateľská pracovná atmosféra
  2. Pocit bezpečia
  3. Nezávislosť

Iné benefity

relaxačné pobyty pre zamestnancov
bohatý sociálny program
vitamínové doplnky
dodatková dovolenka

Ponúkaný plat

738,72* EUR / mesiac
*základná zložka mzdy

Kontakt

Ing. Andrea Bendiková
HR koordinátor
Odoslať súkromnú správu

Adresa

Jána Janského2343/1, Spišská Nová Ves, Slovensko