ponuka je uzatvorená

V našom kompetenčnom centre Corporate Technology, ktoré je jedným zo softvérových domov koncernu Siemens, vyvíjame softvér pre priemyselnú automatizáciu, pre riadenie budov a pre dopravu. Naši ľudia nie sú len špičkoví vývojári, ale majú aj takzvané doménové know-how, čiže sú odborníkmi napríklad na technické a bezpečnostné normy uplatňované v oblasti technológii budov, alebo na skladbu a fungovanie jednotlivých prvkov železničných tratí. V oblasti priemyselnej automatizácie patria k našim zákazníkom závody Volkswagen a Kia, v ktorých softvér SCADA pomáha riadiť výrobu. Softvérové riešenia, ktoré vyvíjame, sa však používajú po celom svete – napríklad simulačné systémy pre železničnú dopravu nachádzajú uplatnenie pri výstavbe nových alebo modernizácii existujúcich železničných tratí, uzlov a staníc. Podieľame sa tiež na projektoch pre koncových zákazníkov, ako sú napríklad metro v Kuala Lumpur alebo v Rijáde. Našou špecializáciou je vývoj takzvaných real time systémov, v ktorých sa okrem dodržiavania noriem kladie dôraz na kvalitu kódu, čiže na stabilitu, bezpečnosť a rýchlosť. Aktuálnou výzvou je pre nás migrácia vyvíjaného softvéru do cloudu a v budúcnosti to bude najmä vývoj aplikácií pre IoT zariadenia, ktorým sa koncern Siemens venuje.
Test Automation Developer pre Inteligentné Budovy @ SIEMENS
Test Automation Developer pre Inteligentné Budovy
Oblasť práce
IT a telekomunikácie
ihneď

Miesta práce

Náplň práce

Hľadáte projekt, kde bude mať Vaša práca hmatateľný výsledok?
U nás robíme projekty, ktoré uvidíte po celom svete.
Vývoj software pre projekt protipožiarnych systémov pre inteligentné budovy je jednou z hlavných tém nášho slovenského tímu.

V úzkej spolupráci s kolegami zo Švajčiarska vývíjame software na rôznych častiach systému od embedded elementov až po pracovné stanice. Naše tímy spracovávajú požiadavky od zákazníkov, pripravujú softvérový návrh,  implementujú a testujú naše riešenia.

Našim cieľom je vyvinúť a implementovať testovací framework, aby sme zabezpečili vysokú kvalitu a bezpečnosť našich systémov.

Tím líder

supervisor_photo Milan Rajnoha
Research & Technology Manager at Siemens
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Možnosti rozvoja

Siemens Corporate Technologies poskytuje širokú možnosť celoživotného vzdelávania IT profesionálov. U nás sa môžeš orientovať a vyškoliť vo viacerých technológiách, primárne prostredníctvom online platformy Pluralsight, mentoringom našich softvérových architektov, či trojročným vzdelávacím programom pre architektov. Podporujeme Tvoj rast školeniami so skúsenými lektormi z Rakúska  a Nemecka, ktoré sú ukončené certifikátom.

Zodpovednosti

20%
analýza a review požiadaviek
20%
príprava technickej dokumentácie
30%
implementácia automatizovaných testov a skriptov
30%
príprava review test konceptov a test špecifikácií

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské I. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Informatika
Softvérové inžinierstvo
Informačné technológie
Jazyky
angličtina (UK) - pokročilý
angličtina (US) - pokročilý
Pozícia vhodná aj pre:
študenta
Požadované zručnosti
Prax: JavaScript - pokročilý
Skúsenosti a znalosti: testovanie softvéru a administrácia systémov,
analýza potrieb a požiadaviek zákazníkov,
príprava funkčných špecifikácií zmien, koordinácia a kontrola ich implementácie realizačným tímom.
Vysokoškolské II. stupňa
Jazyky
nemčina - mierne pokročilý
Vítané zručnosti
Administrácia operačných systémov Microsoft a Linux
C++/Java/.Net
C-script
Iné preferencie
• Komunikačné a analytické schopnosti a myslenie, schopnosť navrhovať nové riešenia ako aj úpravy a optimalizácie existujúcich riešení • spoľahlivý, systematický, dôsledný a schopný pracovať samostatne aj v tíme.

TOP kariérne benefity

  1. Priateľská pracovná atmosféra
  2. Zaujímavé a inšpiratívne projekty
  3. Atraktívny rozvojový program
  4. Flexibilný pracovný čas
  5. Work-life balance

• Tréningový a rozvojový program (business a pruduktové školenia, e-learning, jazykové kurzy, soft skills tréningy,…)
• Teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)

Kontakt

Silvia Mlichova
Talent Acquisition Professional