WebSupport bol založený 1. apríla 2002 ako stredoškolský projekt zakladateľa Michala Trubana. Postupne sa stal neoddeliteľnou súčasťou slovenskej IT komunity. Je najväčším poskytovateľom webhostingových služieb a registrátorom domén na Slovensku patrí medzi najrýchlejšie rastúce technologické firmy v strednej Európe.

Zo stredoškolského podnikateľského nápadu sa stal úspešný biznis model a vyformoval sa líder na trhu. Startupová atmosféra vo firme však stále pretrváva. Dôkazom toho sú novovznikajúce samostatné projekty – nástroj InHiro na prijímanie nových ľudí, alebo celosvetovo úspešný NiceReply na získavanie spätnej väzby. WebSupport sa profiluje ako slobodná a otvorená firma. “Robíme to, čo nás baví, a chceme každou našou činnosťou posúvať štandardy vyššie.”

V konečnom dôsledku posúdte sami ;)

Pridaj sa k nám, Linux Administrátor @ WebSupport
Pridaj sa k nám, Linux Administrátor
Oblasť práce Oblasť práce
IT a telekomunikácie
Miesto Miesto
Bratislava (Karlova Ves)
ihneď

Náplň práce

Ako bude vyzerať tvoj deň v práci?

Pracujeme v troch "fázach"Prvá z nich začína od 8:00 do 16:00 kedy budeš zodpovedný za bezpečný chod systémov a udržiavať dohľad nad monitorovacími systémami. V prípade potreby okamžite zasiahneš a pomôžeš systémom k bezproblémovú fungovaniu. Následne sám alebo s pomocou ostatných administrátorov prídeš na príčinu a vyriešiš ju. Interne všetky incidenty zaznamenávame do JIRA ticketov s blameless postmortem príspevkov. Cieľom je mať bezproblémové systémy bez nutnosti akéhokoľvek zásahu.

druhej fáze prídeš do práce na 13:00 a do 19:00 tvoj deň vyzerá podobne ako v prvom bode. Následne od 19:00 budeš na telefóne a v prípade kritických problémov ich budeš riešiť z domu. Tento režim bude trvať celú noc až do 8:00. Obdobný dohľadový režim máme aj cez víkendy a sviatky. V tieto dni bude potrebné riešiť kritické problémy od 8:00 ráno do rána 8:00 druhého dňa.

tretej fáze budeš mať projektové dni. To sú dni, kedy nebudeš mať dohľad, ale budeš sa venovať činnostiam pre zlepšenie existujúcich interných riešení alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov, zapájať sa aktívne do projektov, vzdelávať seba alebo ostatných kolegov. Počas projektových dní sa občas pozrieš aj do datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov.

Tím líder

supervisor_photo Tomas Srnka
Board Member at vpsFree.cz & CTO at WebSupport.sk
Linkedin icon  Pozrieť LinkedIn profil

Možnosti rozvoja

Práca Linux administrátora je o kombinácií technických schopností a veľkej zodpovednosti. Spoliehajú sa na teba všetci kolegovia v práci a desiatky tisíc našich zákazníkov a ich návštevníkov. Okrem toho očakávame od teba, že sám prídeš postupne s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi podporíme a spolu vymyslíme možné zlepšenia.

Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Radi ťa zoznámime so všetkými technickými riešeniami a vlastnými riešeniami počas prvých mesiacov. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. Je super, ak si sa s ňou už stretol, ak nie, tak nevadí! Máme v tíme niekoľko expertov aj na túto oblasť a vrámci vzdelávania ti všetko radi poukazujeme.

Zodpovednosti

20%
Starostlivosť o veľký webový cluster, ktorý voláme IT1.3
20%
Starostlivosť o viac ako 300 serverov, 150 kusov cpu, 1048 fyzických jadier/2096 logickych jadier, 9600 GB RAM, 200.847 TB RAW SSD diskovej kapacity
20%
Starostlivosť databázovy cluster, mail servery, balancery
20%
Starostlivosť o architektúru pre OpenStack a virtuálne servery
20%
Privátne riešenia na mieru pre našich zákazníkov

Požadované
Minimálne vzdelanie Minimálne vzdelanie
Stredná škola s maturitou
Vzdelanie - študijný odbor Vzdelanie - študijný odbor
Informatika
Informačné technológie
Jazyky Jazyky
angličtina (US) - pokročilý
Počet rokov praxe Počet rokov praxe
1
Pozícia vhodná aj pre: Pozícia vhodná aj pre:
absolventa
Požadované zručnosti Požadované zručnosti
znalosť administrácie OS Linux
zvládaš konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov
vieš, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom
Vysokoškolské II. stupňa
Informatika
3
angličtina (US) - expert
front.jobOffer.prefferedSkills Vítané zručnosti
nebojíš sa experimentov a problémov, rád sa z nich poučíš
rád používaš git, config management, bash
vŕtaš sa v tom, ako systémy fungujú a rád sa im pozrieš pod pokrievku

TOP kariérne benefity

  1. Atraktívne benefity
  2. Priateľská pracovná atmosféra
  3. Prestížny zamestnávateľ
  4. Medzinárodné pracovné prostredie
  5. Flexibilný pracovný čas

Očakávaj od nás: seniorných kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek v čom sa necítiš komfortne diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu možnosti účasti na prednáškach a konferenciach po svete, či už ako účastník alebo aj ako prednášajúci že budeš môcť študovať jazykové kurzy (angličtina, nemčina) že sa budeš môcť interne vzdelávať (organizujeme interné workshopy) že si zašportuješ (Multisport karta, workout systém v office) že sa u nás rozhodne zabavíš (splavy, hackathony, grilovačky, raňajky, lyžovačky, vianočný žúr) 6 dní dovolenky navyše a možnosť príležitostného home officu utužovanie kolektívu napríklad pri stavaní 3D tlačiarne, paintballe

Ponúkaný plat

1 400* - 1 700 EUR / mesiac
*základná zložka mzdy

+ zaujímavá odmena za dohľady

Doplňujúce informácie

Na pohovore budeme ja - Veronika za HR a Tomáš Srnka, náš CTO. Budeme sa hlavne pýtať na to, ako pracuješ, aké máš skúsenosti a ako si ich získal.

V prípade akýchkoľvek otázok, ak by bolo niečo nejasné, nás určite kontaktuj.

Tešíme sa na teba!

Veronika&Tomáš

Kontakt

Veronika Melicherová
HR
Odoslať súkromnú správu

Adresa

Staré Grunty 12, Karlova Ves, Bratislava, Slovensko