job offer is closed

Sme spoločnosť s bohatými skúsenosťami, ktorá už vyše 15 rokov poskytuje komplexné telekomunikačné riešenia od garantovaného internetového pripojenia, cez cloudové služby, hosting, hlasové riešenia VoIP až po komplexné služby na doma. Disponujeme vlastnou optickou sieťou, ktorá aktuálne dosahuje viac ako 100 km, ktorú neustále rozširujeme. V súčasnosti poskytujeme špičkový technologický priestor pre klientské zariadenia v našich 3 dátových centrách. Našou silnou stránkou je individuálny proaktívny prístup, technická podpora 24/365, dlhoročné skúsenosti a hlavne silný tím ľudí, ktorí sú nadšencami pre telekomunikačné služby, nové technológie a výzvy. Tradične pracujeme vo vysokom nasadení, aby sme našim klientom priniesli kvalitné služby a u kolegov oceňujeme nové nápady a kreativitu. Sme tím ľudí, ktorí inšpiruje a motivuje. Prácu prispôsobujeme ľuďom, nie ľudí práci. Dobré vzťahy na pracovisku radi podporujeme spoločným trávením času v oddychovej zóne so stolným futbalom alebo skvelými VNET akciami, ktoré sú organizované pravidelne aj spontánne ako sú chutné raňajky a zábavné firemné akcie

Systémový administrátor Linux/Unix @ VNET
Systémový administrátor Linux/Unix
Oblasť práce
IT a telekomunikácie
Miesto
Nástup
immediately

Náplň práce

Rád spoznávaš a skúšaš nové technológie a postupy? Si možno čerstvý absolvent a rád by si rozvíjal svoj talent, rozširoval znalosti a uplatnil schopnosti v oblasti virtualizácie, cloudu alebo hromadnej správy systémov?

Vlastníme 3 dátové centrá lokalizované v Bratislave, v ktorých máme umiestnených približne 100 vlastných fyzických zariadení od výrobcov IBM, HP a DELL, ktoré využívame na implementáciu riešení pre nás a našich klientov. Tvojou úlohou bude zabezpečiť ich plynulý chod a aktuálnosť, ale tiež navrhovať nové škálovateľné riešenia a implementovať ich.

V SKRATKE BUDEŠ MAŤ NA STAROSTI:
  • nasadzovanie cloudových služieb na platforme OpenStack
  • navrhovanie systémov, ich inštaláciu a konfiguráciu
  • spravovať systémy Linux/Unix
  • zabezpečenie dostupnosti poskytovaných produktov a služieb

Tímlíder oddelenia systémového vývoja

supervisor_photo Peter Vilhan
Manažér systémového oddelenia

Možnosti rozvoja

Ako jedna z mála spoločností na Slovensku ti ponúkame možnosť naskočiť do sveta virtualizácie a verejného cloudu.

Ďalší kariérny krok

Byť súčasťou komplexnejších projektov a podieľať sa na vývoji.

Zodpovednosti

30%
Spravovať systémy Linux/Unix
30%
Zabezpečenie dostupnosti poskytovaných produktov a služieb
20%
Navrhovanie systémov, ich inštaláciu a konfiguráciu
20%
Nasadzovanie cloudových služieb na platforme OpenStack

Požadované
Minimálne vzdelanie
Vysokoškolské I. stupňa
Vzdelanie - študijný odbor
Informatika
Informačné technológie
Softvérové inžinierstvo
Jazyky
angličtina (UK) - pokročilý
angličtina (US) - pokročilý
Počet rokov praxe
1
Pozícia vhodná aj pre:
študenta / absolventa
Požadované zručnosti
Administrácia UNIX/Linux - pokročilý
Základné znalosti z počítačových sietí (minimálne na úrovni CCNA 1,2,3)
Základné prezentačné zručnosti
Iné požiadavky
Všetky skúsenosti s týmito, alebo aj inými podobnými technológiami sú vítané:
• Vmware, Openstack
• automatizovaná správa infraštruktúry (IaC) - technológie Saltstack a Foreman
• monitoring použitím nástroja Zabbix
• databázové klastre Galera a PostgreSQL
• DNS infraštruktúra cez anycast s PowerDNS backendom
• sieťový storage EMC VNX a VPLEX
• centralizovaný zber logov a ich spracovanie cez ELK
• Docker a Kubernetes

TOP kariérne benefity

  1. Nezávislosť
  2. Práca s poprednými expertmi
  3. Priateľská pracovná atmosféra
  4. Zaujímavé a inšpiratívne projekty

• budeš mať jednoznačne priestor na sebarealizáciu, vďaka veľkej variabilite pracovných úloh
• budeš mať príležitosť neustále sa vzdelávať a rásť (vrátane výučby angličtiny na pracovisku)
• máme oddychovú zónu so stolným futbalom, organizujeme skvelé raňajky a zábavné firemné akcie
• poskytujeme možnosť využiť príležitostnú prácu z domova (home-office)
• a nechýbajú zľavy na portfólio služieb spoločnosti

Ponúkaný plat

1 000* - 1 600 EUR / month
*základná zložka mzdy

Doplňujúce informácie

Všetky skúsenosti so žiadanými, alebo aj inými technológiami sú vítané ako plus k tvojmu životopisu. Vo VNETe využívame pomerne široký rozsah technológii, ale nenechaj sa odradiť. Ak máš znalosti z operačných systémov Linux a Unix, všetko ostatné bude pre teba hračkou.

Kontakt

Zuzana Začková
HR Manager

Adresa

Námestie hraničiarov 3728/39, Petržalka, Slovensko