Johnson Controls

Johnson Controls

Established: Established:
1885
Industry: Industry:
Economics, finance and accounting
Company size: Company size:
large business (more than 200 employees)
Number of job offers: Number of job offers:
0

V spoločnosti Johnson Controls stvárňujeme budúcnosť tak, aby sme vytvárali bezpečný, pohodlný a udržateľný svet. Náš globálny tím vytvára inovatívne, integrované riešenia, ktoré pomáhajú prepájať mestá, budovať inteligentnejšie budovy a vyrábať efektívnejšie vozidlá. S radosťou zlepšujeme svet, v ktorom žijeme a pracujeme.

S vašim nadšením pre inovácie môžeme spoločne vytvárať lepší zajtrašok. Už viac ako storočie sa nám darí udržiavať dedičstvo inovácií, ktoré siaha k našim koreňom v roku 1885 a vynálezu prvého elektrického izbového termostatu. Poskytujeme príležitosti, ktoré vám umožňujú učiť sa od tých najlepších v odvetví. Ako súčasť globálnej organizácie môžete vašou prácou ovplyvňovať životy ľudí po celom svete a budovať svoje profesionálne smerovanie.

Záleží nám na spokojnosti a rozvoji našich zamestnancov, a preto ponúkame balíčky benefitov zameraných na Vašu kariéru, zdravie, kultúru a pôžitok. Naše nové Bratislava Business Centrum, v samom srdci Bratislavy, ponúka átriový park a terasy, strážené bicyklové státie, chill-out zóny s kávovarmi na každom poschodí, vlastné fitness centrum a kantínu, škôlku pre deti a podzemnú garáž.

_______________________

At Johnson Controls, we’re shaping the future to create a world that’s safe, comfortable and sustainable. Our global team creates innovative, integrated solutions to make cities more connected, buildings more intelligent and vehicles more efficient. We are passionate about improving the way the world lives, works and plays. The future requires bold ideas, an entrepreneurial mind-set and collaboration across boundaries.

Bring your passion for innovation and we’ll challenge you to help us create a better tomorrow. Our commitment to sustain and our legacy of innovation spans more than a century, dating back to our roots in 1885 and our invention of the first electric room thermostat.  We’ll provide meaningful opportunities to learn from the best and brightest in the industry. As part of a global organization, the work you’ll do can impact lives around the world and create real potential to steer your own career path.

We care about development of our employees and therefore we offer various benefit packages focused on your career, health, culture and your perks. Our new Bratislava Business center is located in the vibrant city center offers outdoor park and terraces, bike parking station, chill-out zones with coffee machines on each floor, fitness center, canteen, kindergaten for parents and parking lot.

                                                       Zamerajte Vašu kariéru na budúcnosť. Budúcnosť vás potrebuje!

                                                        You need a career focused on tomorrow. Tomorrow needs you.

 
Videos


Current job offers

Company has no open positions.ContactAddress
Johnson Controls
Pribinova 19
811 09  Bratislava